Istorija

Lietuvos biblioterapijos asociacija įkurta 2017 metų lapkričio 30 d.

2017 metų spalio mėn. Birštone vykusioje konferencijoje „Knyga gali prakalbinti ir gydyti 2“ pranešimus apie nacionalines biblioterapijos asociacijas parengė Dorota Beltkiewic (Lenkija) ir Vengrijos Pėčo universiteto lektorė, dr. Judit Beres, pati dalyvavusi konferencijoje. Konferencijos metu buvo įsteigta Lietuvos nacionalinės biblioterapijos asociacijos iniciatyvinė grupė.

2017 metų lapkričio mėn. Klaipėdoje vykusio tarptautinio seminaro „Psichosocialinė reabilitacija: biblioterapijos ir kūrybiško Rašymo moksliniai tyrimai“ metu buvo sudaryta 30 narių steigėjų grupė, išrinkta asociacijos prezidentė (ja tapo Klaipėdos universiteto doc. dr. Jūratė Sučylaitė), revizorė ir valdyba.

Asociacijos įsteigimui turėjo įtakos daugelis su biblioterapijos puoselėjimu susijusių faktų, keletas jų:

Jūratės Sučylaitės mokslinė ir praktinė veikla poezijos terapijos srityje prasidėjo 1998 m. Kaune – tuo metu ji įsteigė CREDO klasę suaugusiems žmonėms, sergantiems psichikos sutrikimais. CREDO klasėje ugdymo ir sveikatinimo tikslais taikyta poezijos terapija. Veiklą rėmė Lietuvos alternatyvaus meninio ugdymo centras. Šešerius metus ji dėstė poezijos terapijos ir kūrybiško rašymo klausimus mokytojams lituanistams APPLE kursuose. Būdama Lietuvos humanistinės psichologijos asociacijos nare, kartu su psichologu Juliumi Kvedarausku ir filosofu Jurgiu Dieliautu Kauno Juozo Grušo memorialiniame muziejuje  surengė pirmąjį Poezijos terapijos seminarą, kurio metu pristatė poezijos terapijos filosofiją ir metodus visuomenei. Jūratė Sučylaitė aktyviai dalyvavo JAV Nacionalinės poezijos terapijos asociacijos  veikloje – ši asociacija 2004 m. balandžio mėn. ją apdovanojo Arturo Lernerio pionieriaus ženklu už poezijos terapijos sklaidą Lietuvoje ir Rytų Europoje. 2005 m. Jūratė baigė JAV Nacionalinės biblio / poezijos terapijos terapijos konferederacijos dviejų metų studijų programą ir gavo poezijos terapeutės sertifikatą. 2011 m. Vilniaus pedagoginiame universitete apgynė edukologijos daktaro disertaciją „Ugdomoji poezijos terapija kaip priemonė suaugusiųjų, sergančių šizofrenija ar depresija, įgalinimui“, nuolat dalyvauja įvairiuose biblio /poezijos terapijos projektuose, vadovaudama kūrybinėms dirbtuvėms, yra paskelbusi mokslinių ir metodinių straipsnių.

Alinos Jaskūnienės domėjimasis biblioterapija, suformavęs tęstinių biblioterapijos konferencijų Birštone tradiciją. Birštono viešosios bibliotekos ir sanatorijos Tulpė“ psichologė Brigita Gelumbauskienė bendradarbiavo rengiant biblioterapijos paslaugas.

Daivos Janavičienės mokslinė ir studijų organizavimo veikla. 2004-2011 metais ji sukūrė Biblioterapijos sandą ir dėstė biblioterapiją bibliotekininkystės studentams. Užmezgė ryšius su Lenkijos biblioterapijos dėstytojais ir praktikais, keitėsi patirtimi. Atliko biblioterapijos srities mokslinius tyrimus, kuriuos publikavo moksliniuose ir profesiniuose leidiniuose. Rengė praktinius mokymus bibliotekų darbuotojams. Dalyvavo tarpdisciplininėse konferencijose, skleidė ir propagavo biblioterapijos žiniją ir paslaugas. Yra tinklaraščio „Biblioterapija. Pagalba skaitymu ir rašymu“ autorė.

Rasos Derenčienės domėjimasis biblioterapija literatūrologine prasme, jos vedama svetainė „Biblioterapijos studija“.

Naujosios Vilnios bibliotekos teikiamos biblioterapijos paslaugos tikslinėms grupėms, bendradarbiaujant su psichologais sukurti projektai.

 

 

 

Create a free website or blog at WordPress.com. | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑

%d bloggers like this: