Pabaigiant 2020-uosius

Taip ir norisi juos pabaigti, kad prasidėtų nauji – šviesesni, geresni, labiau sušildyti mūsų širdžių. Nors, tiesą sakant, COVID žyme išliksiantys atmintyje metai Lietuvos biblioterapijos asociacijai derlingi. Bent jau padarėme tai, ką planavome, nors pastangų vyksmui reikėjo daugiau…

2020 metų kovo mėnesį Lietuvos biblioterapijos asociacija kartu su Klaipėdos universitetu suorganizavo praktinį seminarą „Biblioterapija ir kūrybinis rašymas“. Seminaro svečiai ir dėstytojai iš Suomijos: Helsinkio universiteto prof. dr Juhani Ihanus ir Jyvaskylos universiteto prof. dr. Tuomo Lahdelma. Lektorius asmeninių kontaktų dėka į Nidoje vykusį seminarą pasikvietė LBA prezidentė doc. dr. Jūratė Sučylaitė.

Nuo 2020 metų birželio mėnesio Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Bibliotekininkystės skyrius kartu su Lietuvos biblioterapijos asociacija ir Lietuvos apskričių viešųjų bibliotekų asociacija pradėjo projekto „Biblioterapijos taikymas bibliotekose“ veiklas. Per 2020 metus, iki spalio mėnesio visose penkiose Lietuvos apskričių viešosiose bibliotekose vyko biblioterapijos mokymai jų kuruojamų regionų viešųjų bibliotekų specialistams. Projekto letoriais buvo 5 LBA nariai: doc. dr. Jūratė Sučylaitė, dr. Daiva Janavičienė, Rasa Derenčienė, Donata Grakauskaitė – Šličienė ir Vidas Dusevičius. Plačiau apie projekto pirmojo etapo rezultatus, remiantis dalyvių atgalinio ryšio analize, galite skaityti žurnalo “Tarp knygų“ 12 numerio 14-16 puslapiuose.

2020 metų spalio 16 d. Birštone įvyko ir penktoji biblioterapijos konferencija “Biblioterapija. Knyga gali prakalbinti ir gydyti“. Per 2020 metus Birštono viešoji biblioteka, bendradarbiaudama su Lietuvos biblioterapijos asociacija sukūrė ir įdiegė mobiliąją biblioterapijos programėlę. Plačiau susipažinti su programėle ir ja naudotis galite per Birštono VB internetinę svetainę arba savarankišai atsisiuntę į savo įrenginį. Birštono projektų iniciatorė ir kuratorė – viešosios bibliotekos direktorė ir LBA narė – Alina Jaskūnienė.

2020 metais pirmojo karantino metu nuo balandžio mėn. LBA narės ir Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos darbuotojos dr. Daiva Janavičienė ir Rasa Derenčienė pradėjo televizijos laidas “Pokalbiai apie biblioterapiją“ . Per metus paskelbtas 12 įrašų ciklas.

2020 metų lapkričio mėn. Lietuvos aklųjų biblioteka ir Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kartu su Lietuvos biblioterapijos asociacija parengė nuotolinius biblioterapijos mokymus. Jie sukurti įgyvendinant Lietuvos aklųjų bibliotekos projektą „Renkuosi priimti kitokį: knygų negalios tematika leidyba prieinamais formatais“. Mokymai skirti mokyklų bibliotekininkams, bet neabejotinai gali būti įdomūs ir naudingi visiems, besidomintiems biblioterapija. Projekto metu išverstas ir publikuotas žodynas apie negalią. Projekto iniciatorė ir vadovė – LBA narė – Dalia Balčytytė.

Lietuvos sostinės Naujosios Vilnios bibliotekoje įsikūręs vaikų ir jaunimo dienos centras „Mūsų nameliai“ nuo 2015 metų įgyvendina programą “„Atvirumo sala vaikui ir šeimai“. Ši programa 2020 metais dalyvavo 15min redakcijos kuruojamame projekte “Šiemet buvau geras“ ir tapo vienu iš laureatų. Naujosios Vilnios bibliotekoje veikianti sužaidybinta virtuali biblioterapijos platforma padeda vaikams ir jaunimui, bei suaugusiems jų šeimų nariams (vaikų ir tėvų grupės yra atskiros) atsiverti, kalbėtis su specialistu ir ieškoti galimų problemų sprendimų. Idėjos sumanytoja ir kuratorė LBA narė Rita Venckūnienė. Plačiau apie veiklas galite paskaityti šioje 15min publikacijoje.

Apžvalgą parengė LBA atsakingoji sekretorė Daiva Janavičienė

Vienas komentaras “Pabaigiant 2020-uosius

Pridėti Jūsų

  1. Būtume laimingi, jei pasidalintumėte, kokį įspūdį Jums paliko vienas ar kitas asociacijos 2020 metų renginys ar asociacijos narių išleista knyga.

    Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Blogą talpina WordPress.com. | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑

%d bloggers like this: