LBA narės biblioterapijos užsiėmimų knyga

39 dovanos – trumpi tekstai susimąstymui

2020 metų rudens pradžioje publikuota psichologės, Lietuvos biblioterapijos asociacijos narės Donatos Grakauskaitės – Šličienės knyga „39 dovanos“. Tos dovanos – tai trumpi sustojimai apmąstymui, savęs pažinimui, o gal net – atradimui. Pati autorė taip kalba apie knygos atsiradimą:

„Norite tikėkite norite ne…. bet kartais viskas susiklosto taip, kad kitaip ir būti negali. Kažkada teko girdėti pasakojimą, kad kūdikėlio siela keletą metų sklando šalia savo būsimų tėvų. Jiems apie save pasakoja tėvų sapnuose. Taip nutiko ir su šia knyga. Idėja apie knygą sklandė jau keletą metų. Kartais sapnuodavau, kartais svajodavau…Svajonė buvo kaip spalvotas ir šiltas miražas, kurį išsitraukdavau kaip vilties spindulį iš ąžuolinės kantrybe apkaustytos skrynios. Kasdienybė sukosi, o kelio ženklai vis dažniau nukreipdavo į biblioterapijos pasaulį. Pirmasis žingsnis šiuo keliu buvo 2007 metų žiemą, kai teko galimybė sudalyvauti biblioterapijos mokymuose, kuriuose jaučiausi gavus įrankį pasiekti skaudančią žmogaus širdį. Kasdieniniame darbe vis dažniau mačiau kaip žmonės desperatiškai ieško savipagalbos būdų, kaip noras pažinti save suskaldo kompleksų ir surambėjusių žaizdų uolas.  Mačiau eilėraščio, patarlės, pasakojimo daromą poveikį sveikimo procese. Kaupiau žinias, kūrinius. Stebėjau žmonių akis ir jausmus, pastebėjau, kas  ypač jautriai paveikia žmogų. Didėjantis kūrinių aplankalas su priekaištu primindavo apie savo norą paliesti jautriausias žmogaus sielos stygas…. ir vieną dieną  atėjo ta mintis, kad jau laikas. Jau laikas mėlynam segtuvui pasiekti kiekvieno norinčio pažinti save rankas, gydyti jautriausias sielos žaizdas, padėti kiekvienam eiti savo autentiškumo keliu.“ – mąsto Donata.

Anot jos, šią knygą galima skaityti dvejopai. Galima pasiimti ir burtis, atsiversti puslapį, kuris pats pasakys kuriuo keliu jums eiti. Galima ir nuosekliai imti ir skaityti kas savaitę po vieną skyrelį. Tai tarsi kassavaitinė psichoterapija. Skirkite kiekvieną savaitę, tuo pačiu laiku valandą laiko asmeninei biblioterapijai. Ši knyga tai tarsi abonementas į savęs pažinimo pasaulį.“

Kita vertus knyga „39 dovanos“ yra metodinė knyga, galimas darbo instrumentas pedagogams, socialiniams darbuotojams, užimtumo specialistams, bibliotekininkams, – priduria psichologė, linkėdama visiems smagių akimirkų skaitant.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com. | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑

%d bloggers like this: