Biblioterapijos praktinis seminaras su svečiais iš Suomijos

baigiantis_seminarui2020 metų kovo mėnesį Lietuvos biblioterapijos asociacija ir Klaipėdos universitetas suorganizavo praktinį seminarą „Biblioterapija ir kūrybinis rašymas“. Seminaro svečius ir praktinių dirbtuvių vedėjus Juhani Ihanus ir Tuomi Lahdelma asmeninių kontaktų dėka į Klaipėdą pasikvietė LBA prezidentė, KU dėstytoja doc. dr. Jūratė Sučylaitė.

Pirmąją seminaro dieną  prof. dr. Juhani Ihanus  Klaipėdos universitete skaitė paskaitą: „Ekspresyvus ir refleksinis rašymas – žaisminga asmeninė (norėčiau sakyti asmenybės) transformacija“ (angl. Expressive and reflective writing – advancing playful personal transformations). Pranešėjas yra ne tik Helsinio ir Helsinkio meno universiteto dėstytojas, bet ir Suomijos poezijos terapijos asociacijos narys, psichologas, rašytojas.

Paskaitos vaizdo įrašą galima peržiūrėti čia

Dar dviem dienoms seminaras persikėlė į Nidą. Tarptautinio vertėjų ir rašytojų centro patalpose turėjome nuostabią galimybę dalyvauti abiejų svečių vedamuose biblioterapijos užsiėmimuose.

Juveskiulės universiteto profesorius daktaras Tuomi Lahdelma vedė seminarą „Siurprizas“. Kurio metu dėstytojas pakvietė prisiminti mums nutikusius įvykius, kurie mus nustebino. Kiekvienas turėjome progos įsigilinti į sau aktualius prisiminimus, juos išanalizuoti pagal Tuomi Lahdelma užduodamus klausimus ir stebėti savo vidinių pasikeitimų kelią.

Prof. dr. Juhani Ihanus  parengė praktinį seminarą, kurio metu stebėjome dialogą tarp savo vidinio balso Id ir Ego. Stebėjome šiuos savo vidinius veikėjus, klausėmės jų dialogo. Atlikdami kūrybinio rašymo užduotį, mokėmės nukreipti dėmesį, jį perkelti tikslinga kryptimi. Dalinomės savo kūryba, džiaugėmės buvimo kartu. Tuomet dar negalėjome įtarti, kad toks buvimas kartu ilgam liks tik prisiminimuose ir  svajonėse apie  ateitį.

Buvimo seminare akimirkos:

This slideshow requires JavaScript.

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Blogą talpina WordPress.com. | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑

%d bloggers like this: