Bendradarbiausime projekto veiklose

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Bibliotekininkystės skyrius laimėjo Lietuvos kultūros tarybos projektų finansavimo konkursą, 2019 metais parengus projektą „Biblioterapijos taikymas bibliotekose“. Projekto partneriais yra Lietuvos biblioterapijos asociacija ir Lietuvos apskričių viešųjų bibliotekų asociacija. Plačiau apie pagrindines projekto veiklas ir numatomus rezultatus skaitykite čia. 

Projekto veiklos bus įgyvendinamos per 2020 – 2021 metus. Jo metu ne tik parengsime ir publikuosime biblioterapijos metodiką, bet ir organizuosime mokymus visose šalies apskričių viešosiose bibliotekose (Vilniuje, Kaune, Šiauliuose, Klaipėdoje ir Panevėžyje).

Mokymų organizavimui sukūrėme tinklą, kiekvienoje apskrities bibliotekoje turime atstovą šiam projektui. Lektoriais bus Lietuvos biblioterapijos asociacijos nariai.

Projekto dalyviai turės galimybes ne tik pasimokyti skirtingų biblioterapijos taikymo technologijų, bet ir galės jas praktiškai išbandyti. 2021 metais išbandę praktiškai biblioterapijos metodus ir pasirinkę sau priimtiniausią, dalyviai patys praves biblioterapijos užsiėmimą vietos socialinėje institucijoje.

Kuriant projektą, numatėme, kad biblioterapijos užsiėmimus pravesime asmenims, dėl kažkokių priežasčių negalintiems lankytis viešosiose bibliotekose. Niekaip nepagalvojome, kad 2020 metų kovo mėnesį tokiais tapsime visi. COVOD-19 karantino metu patyrėme, kad nelengva būti izoliacijoje, todėl geriau suprasime patiriančius ilgalaikę socialinę atskirtį. Biblioterapija – tai viena iš galimybių pajusti bendrumą, išreikšti kūrybiškumą ir atsipalaiduoti.

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com. | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑

%d bloggers like this: